Zbiornik Dwupłaszczowy 110 L z Mieszadłem

3,199.00PLN

Witam na aukcji jedynego w swoim rodzaju zbiornika 110  L -  Dwupłaszczowy z mieszadłem wewnętrznym !!

 

Zbiornik został całkowicie zaprojektowany i wykonany przez nasza Firmę, która zajmuje się profesjonalnie budową urządzeń do destylacji jak i innych zbiorników przeznaczonych do przemysłu spożywczego. 

 

Zaletą naszych zbiorników jest ich wykonanie na bardzo wysokim poziomie jakości. Wewnątrz zbiornik jest czysty i wyszlifowany, wszystkie spoiny są spawane 100% z przetopem z zastosowaniem gazu osłonowego.

Kupując zbiornik w naszej Firmie, macie Pasńtwo pewność ze zbiornik jest zabezpieczony pod każdym względem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Żaden zbiornik zakupiony przez klienta nie może opuścić naszej firmy, dopóki nie przejdzie wszystkich prób ciśnieniowych.

 

Jak już wiemy ze gęstych zastawów, musi nam służyć tego typu zbiornik (dwupłaszczowy) najlepiej z mieszadłem. Mieszadło które zostało zaprojektowane i wykonane przez nasza Firmę, spełnia nasze oczekiwania w rozgrzewaniu jak i w trakcie prowadzenia procesu destylacji, gdyż nie powoduje nam przypalania produktu.

 

Zbiornik 110 L jest zbiornikiem bardzo dobrze dobranym jeśli chodzi o jego pojemność, gdyż z gęstych nastawów nie uzyskujemy tej samej ilości alkoholu co z nastawu cukrowego, a wiec pełne 100 L wlewamy do środka gdzie jeszcze zostaje rezerwa. Oczywiście zbiornik można wykorzystywać, także do nastawów cukrowych, a wtedy z 4 paczek drożdży wychodzi nam 100 L zacieru i wszystko wlewamy na raz. Wiadomo że żaden wsad w zbiorniku, czy to będzie gesty nastaw z owoców czy nastaw z cukru, żaden z tych płynów nie lubi grzałki wewnątrz. Na tego typu zbiornikach dwupłaszczowych wyrób alkoholu jest przyjemnością, gdyż jego walory smakowe zawsze będą lepsze niż w przypadku grzałek montowanych wewnątrz, gdzie jest bezpośredni ich kontakt z płynem roboczym.

 

OPIS ZBIORNIKA 110 L:

 

- Średnica płaszcza wew FI 550

- Średnica płaszcz zew FI 600

- Wysokość zbiornika bez nóg 700 mm (nogi są dostosowane długością po uzgodnieniu z klientem)

- Całkowita wysokość zestawu to 1110 mm

-Grzałka 3 x 2000 W wtyczka 16 A 5 bolców – na życzenie może być wstawiona jeszcze jedna w celu szybszego rozgrzania (za dopłatą)

- Zawór spustowy ¾ cala lub ½ cala lub inny po uzgodnieniu

- Widoczna wspawana wnęka na płaszczu jest w celu wspawania portu pod sondę do pomiaru temperatury cieczy wew.

- Płaszcz grzewczy posiada wspawaną mufę ½ cala zaślepioną korkiem ½ cala, jest to w dolnej części płaszcza w celu puszczania cieczy grzewczej

 - Na obwodzie płaszcza grzewczego są wspawane 4 króćce ½ cala w celu zamontowania poszczególnych elementów w celu zachowania bezpieczeństwa

- Manometr do 4 lub 6 BAR

- Króciec wlewowy płynu grzewczego

- Zawór kulowy ½ cala (manualny)

- Zawór bezpieczeństwa 1,5 BAR

 

Dennica górna została wykonana w kształcie stożka w celu jej usztywnienia. Jak widać na zdjęciu są zamontowane 2 rączki transportowe co pozwala nam na wygodne przenoszenie zbiornika.

Na życzenie klienta także wykonujemy ramę pod nogi zbiornika, są montowane kółka, wówczas sprzęt staje się mobilny.

 

Przyłącze kolumny lub innego urządzenia w tym przypadku zostało tak zrobione że dolna część jest na TRI-CLAMP a górna na oryginalny fitting typu Keg, do którego można wkręcić większość kolumn. Oczywiście przy zamówieniu zbiornika wszystkie elementy mogą ulec zmianie na życzenie klienta.

 

Bardzo wygodny dostęp do wnętrza zbiornika ułatwia nam szeroki właz, którego otwór wew. Ma średnice FI 154. Właz zamykany jest pełnym deklem pod którym znajduję się uszczelka silikonowa o grubości 3 mm.

 

Mieszadło zostało wykonane w całości ze stali nierdzewnej spawanej metoda TIG w osłonie argonu. Jak widać na zdjęciu mieszadło posiada aż 3 możliwości montażu napędu, gdyż tuleja wystająca posiada gwint wew. M 8 i 2 różne średnice wałka, a wiec napęd można zastosować dowolny. Może to być koło pasowe, koło zębate, lub wiertarka z regulacją obrotów, lub mały motoreduktor na 200 V. Mieszadło posiada uszczelnienie silikonowo – teflonowe.

 

Zapraszam do zakupu oraz wszelkich konsultacji.