Kolumna Rektyfikacyjna + Wziernik

1,389.00PLN

Kolumna Rektyfikacyjna

 

Wykonana z rury 60,3 x 1.5 ze stali nierdzewnej całość spawana metodą TIG w osłonie Argonu.

 

Pierwsza czescią kolumny jest wykonany z rury FI 60, 3 x 1.5 katalizator o wysokości 250mm. W katalizatorze zastosowano specjalne podtrzymki dzięki którym sprężynki pryzmatyczne nie przedostają się do wnętrza zbiornika. W części górnej zastosowaliśmy Pierścień buforowo centrujący którego zadaniem jest naprowadzenie powracającego alkoholu na oś wypełnienia, dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy pewni ze nasz destylat nie spływa po ściankach rur.

 

Katalizator zamontowany w dolnej części kolumny posiada oryginalny gwint do beczek typu KEG. U góry zostało zastosowane złącze typu SMS.

 

Następną częścią jest kolumna przedzielona na pół i połączona ze sobą kryzami w celu zastosowania wcześniej wspomnianego pierścienia centrującego. Kolumna w części dolnej jak i górnej zabezpieczona podtrzymkami w celu zabezpieczenia przed wypadaniem sprężynek pryzmatycznych.

 

Kolumna wyposażona jest w dwa porty do termometrów o średnicy wew. Fi 4,1

 

W zestawie zamontowane są dwa odejścia boczne na VM, jak widać na zdjęciu jedno jest w głowicy, drugie jest obniżone.

Kompletna głowica typu Abratek wykonana w 100% ze stali nierdzewnej.

 

Głowica w wyposażeniu posiada  precyzyjny zaworek iglicowy. Boczne odejście ½ cala na podłączenie chłodnicy VM, do łączenia z kolumną zastosowane zostało złącze SMS widoczne na zdjęciu.

 

Skraplacz wykonany z rury DN 12 o łącznej długości ponad 3 M zakończony profesjonalnie wykonaną nasadką nachodzącą na rurę 60,3 x 1,5.

 

Rurki FI 8 zasilająca i powrotna wody zostały wyprofilowane na specjalnych kamieniach do rur a więc jak widać na zdjęciu jest to podejście wężyków od dołu co zapobiega załamywaniu się ich w trakcie destylacji.

 

Całkowita wysokość zestawu widoczna na zdjęciu wynosi 2065 mm.

 

W skład zestawu wchodzi również profesjonalnie wykonany wziernik bez spoin wewnęrznych oraz zewnęrznych.

 

Oczywiście wysokość może być indywidualna dla każdego klienta. Zapraszam do konsultacji.