Głowica Zimne Palce

699.00PLN

Witam na aukcji!

 

Przedmiotem aukcji jest pięknie wykonana głowica do destylacji każdego rodzaju wyrobów, również smakówek z nastawów owocowych.

 

Głowica posiada bardzo wydajny refluks ze względu na umieszczenie w części pionowej 6 zimnych palców  które wypełniają większą część głowicy dzięki swojemu rozmieszczeniu.

 

 

Dwa odstojniki każdy po 300 ml, posiadają wstawione wew. przegrody które wymuszają zejście pary w dół, co poprawia wytrącanie niepożądanych związków które powodują nieprzyjemny smak naszego urobku.

Chłodnica do skraplania destylatu wykonana jest z rury karbowanej DN 8 wewnątrz co potężnie schładza destylat i pozwala zaoszczędzić bardzo dużą ilość wody.

 

Dane techniczne:

 

Wysokość:  30 cm

Wyposażona w 6 zimnych palców FI 12

Podłączenie do rurek wyprofilowanych w dół co zapobiega załamywaniu się wężyków w trakcie procesu.

Termometr tarczowy która ułatwia prowadzenie procesu destylacji, dodatkowo w głowicy wspawany jest port o średnicy FI 6,2 na termometr elektroniczny.

 

W dolnej części wspawany kołnierz z otworami przelotowymi o średnicy 6,5 mm-  6 sztuk.

Dodatkowy kołnierz do wspawania posiada 6 otworów gwintowanych M 6 co pozwala na wkręcenie śrubek od dołu, dzięki czemu nie wypadają w trakcie rozkręcania, oczywiście jest uszczelka silikonowa oraz nakrętki a więc komplet.

Dwa odstojniki każdy po 300 ml wew. Zastosowano przegrody wymuszające zejście pary w dół, każdy z odstojników  wyposażony jest w zawór ½ cala w celu spuszczania zlej jakości destylatu.

 

Chłodnica wykonana z rury FI 48 o długości 300 mm została wyposażona wewnątrz niezwykle wydajna spirale DN 8 o długości 2,2 metra co pozwala na 100% schładzania naszego produktu. Widoczne rurki do podłączenia wody zostały wyprofilowane w dół tak żeby wężyki nie miały prawa się załamywać w trakcie procesu.