Destylator Zimne Palce

1,299.00PLN

 

Destylator KEG Zimne Palce 

 

Zbiornik został wyposażony w następujące elementy, które znacznie ułatwiają obsługę zbiornika jak i cały proces destylacji:

 

1)Port do sondy o średnicy Fi 4,1 w dolnej części zbiornika co pozwoli nam na kontrolę temperatury cieczy.

 

2)Zawór spustowy -  w przypadku kega 30L ½ cala, w przypadku kega 50l ¾ cala, przy tego typu rozwiązaniach nie musimy dźwigać ciężkiej beczki w celu jej umycia.

 

3)Widoczny wlew na dennicy górnej ułatwia nam napełnianie zbiornika bez zdejmowania całej kolumny. 

 

KATALIZATOR

 

Całkowita wysokość katalizatora to 250 mm. Zakończony w górnej części kryzą, część dolna oryginalnym nyplem od kega, oczywiście oring silikonowy w komplecie.

Zastosowanie katalizatora, ma bardzo duży wpływ na jakość alkoholu, oczywiście musi zostać zasypany sprężynkami pryzmatycznymi z miedzi jak i również musi być wyposażony w pierścień buforowo-centrujący.

 

KOLUMNA

 

Element środkowy destylatora wykonany z rury FI 60,3 x 1,5 o długości 650 mm. Ten element jest zakończony obustronnie kryzami w celu połączenia z katalizatorem jak i głowicą.

Dla osiągnięcia zadowalających wyrobów, rura powinna być wypełniona sprężynkami pryzmatycznymi ze stali nierdzewnej na całej jej długości.

W sprzedaży posiadamy sprężynki oraz podparcia które zapobiegają rozsypywaniu się przy demontażu kolumny.  

 

GŁOWICA

 

Głowica została wykonana z rury FI 60,3 x 1,5 ze stali nierdzewnej o całkowitej wysokości 300 mm gdzie zamontowane są zimne palce w ilości 6 sztuk. W części górnej głowicy umieszczony jest termometr tarczowy oraz port na sondę termometru o średnicy 4,1mm a więc temperaturę w głowicy możemy odczytywać na dwóch termometrach (termometr elektroniczny w obudowie ze stali nierdzewnej w komplecie).

 

Proszę zwrócić uwagę na podłączenie wody – rurki do wężyków wyprofilowane są łagodnie w dół co zapobiega załamywaniu się wężyków w trakcie destylacji)

 

 

Widocznie na zdjęciu dwa odstojniki mają za zadanie wyłapać gorszej jakości alkohol. Odstojniki są również wykonane z rury FI 60,3 x 1,5. Każdy z nich o pojemności 300 ml, wewnątrz zastosowano przegrodę wymuszającą zejście pary w dół z odstojnika. Odstojniki zakończone są w dolnej części zaworami ½ cala do spuszczania gorszego alkoholu.

 

Na końcu zestawu jest umieszczona chłodnica wykonana z rury FI 48 x 1,5 o długości 40 cm. Wewnątrz jest wspawana  spirala z rury karbowanej DN 8 o długości 2.5m. Przy tego typu spirali jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 50% wody potrzebnej do całego procesu destylacji. Chłodnica również posiada rurki do wody wyprofilowane w dół co zapobiega się załamywaniu wężyków.

 

Wysokość zestawu

KEG 30L -  1600 mm

KEG 50L – 1800 mm

 

W zestawie są wszystkie wężyki + opaski zaciskowe potrzebne do destylacji, a więc nie muszą Państwo tracić czasu na jeżdżenie i szukanie potrzebnych elementów. Zestaw jest w pełni przygotowany do procesu destylacji. Zbiornik jak i cała reszta zostały wymyte wewnątrz chemicznie specjalnym roztworem przeznaczonym do tego celu.

 

Do każdego zestawu zakupionego na naszych aukcjach, dołączamy instrukcję obsługi napisaną przez nas – wyjaśniającą podłączenia urządzenia, sam proces destylacji, aż po demontaż.

Widoczna na zdjęciach wspawana mufa do grzałki 5 1/4 cala, która jest obecnie zaślepiona korkiem sześciokątnym, pozwala na przystosowanie destylatora do zestawu elektrycznego. Koszt to 60 zł. 

 

Zapraszamy do zakupu oraz wszelkich konsultacji.