Destylator Szybkowar 15L

399.00PLN

 

Szybkowar przystosowany jest do gotowania na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych, jak i indukcyjnych. Szybkowar jest fabrycznie wyposażony w zawór bezpieczeństwa i bardzo szczelną pokrywę po jej zamknięciu.

 

Nasza firma zajmująca się produkcją różnego rodzaju destylatorów opracowała bardzo starannie urządzenie widoczne na aukcji – dbając o każdy detal z myślą o kliencie, tak aby nie było żadnych problemów z obsługą destylatora.

 

Całość została wykonana ze stali nierdzewnej spawana metodą TIG w osłonie argonu.

 

1) Pionowa rurka która montowana jest w miejscu odpowietrznika (zdemontowany odpowietrznik jest luzem w szybkowarze, a więc po zamontowaniu szybkowar jest w pełni sprawny do gotowania potraw). Rurka posiada dwie nakrętkidwie podkładki i dwie uszczelki silikonowe w zapasie. Po skręceniu to jest to bardzo szczelne połączenie.

 

2) Kolejny ważnym elementem jest odstojnik. Do tego typu urządzeń o niewielkiej pojemności stosowanie dużych odstojników nie ma żadnego sensu – w zupełności wystarczy jeden w którym zastosowana jest przegroda wymuszająca zejście pary w dół. W ten sposób zostanie wyłapany spirytus metylowy który trzeba spuścić zaworem zamontowanym w dolnej części odstojnika.

 

3) Chłodnica jest JEDYNA w swoim rodzaju z uwagi na spiralę wewnątrz wykonaną z rurki karbowanej DN 8 o długości 2.5M. Tego typu rozwiązanie jest w stanie zaoszczędzić nawet do 40% wody (w porównaniu do rurek gładkich FI 8).

 

Uzyskany destylat z naszych chłodnic jest w 100% zimny, co pozwala na wiarygodny pomiar mocy.

 

Proszę zwrócić uwagę na bardzo ważne detale zamontowane w chłodnicy. Cały zestaw stoi w pionie i nie ma możliwości przewracania się po napełnieniu wody. Dzieje się tak dlatego że zainstalowana podpórka z pręta gwintowanego pozwala na dokładne ustawienie zestawu wysokości regulacji, czyli 100mm.

 

Wysokość umieszczenia chłodnicy jest bardzo ważna.

 

W przypadku destylacji z naszych urządzeniem nie ma problemu z podstawieniem wysokiego naczynia do destylatu, naczynie nie musi być szklane, może być plastikowe gdyż wystarczająca odległość od ognia nie pozwoli na zniszczenie

 

 

Również rurki do wody zasilające i powrotne zostały wyprofilowane w dół co zapobiega załamywaniu się ich w trakcie procesu destylacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebne są grube węże zbrojone które są twarde i ciężkie i ciągną cały zestaw w dół.

 

Zestaw zawiera:

 

1)Szybkowar 15L

2) 2 nakrętki, 2 podkładki, 2 uszczelki silikonowe, jedna na zapas.

3)zawór spustowy ½ w odstojniku

4) 2 x 2M wąż igielitowy FI 8 x 1,5

5) 3 specjalne opaski zaciskowe

6) Pręt gwintowany FI 8 L = 420 mm

7) Końcówka na wąż FI 8 x 1,2 z gwintem wew. ½ cala

8) Wbudowany termometr cyfrowy

9) Wysokość całego zestawu w pozycji minimalnej to 710 mm