Destylator keg 100 L elektryczny

3,499.00PLN

Witam na aukcji jedynego w swoim rodzaju destylatora elektrycznego o pojemności 100 L !!

 

 

Całość została zaprojektowana oraz wykonana przez nasza firmę która specjalizuje się w budowie destylatorów bardzo zaawansowanych technologicznie, jak również destylatorów różnych typów. Przedstawiony destylator posiada wszystkie niezbędne elementy do prowadzenia profesjonalnego przebiegu destylacji.

 

Opis zbiornika KEG 100 L

 

Zbiornik został wyposażony w dwie grzałki każda o mocy 3x 2000 W i wtyczki 16A 5 bolców. W celu szybkiego rozgrzania cieczy wew. widoczne na zdjęciu 3 nogi pozwoliły nam umieścić tzw. wylewkę w dolnej części dennicy, a wiec wszystko przy spuszczaniu pozostałości spłynie do ostatniej kropli (zawór ¾ cala )

 

W górnej części dennicy został wspawany nypel 1 calowy jako wlew płynu (zacier) . Połączenie kolumny z kegiem jest to oryginalny gwint kegowski (fitting), na życzenie możemy wspawać szeroki wlew FI 154.

 

Z boku w zbiorniku jest wspawany port na odpowiedniej wysokości do pomiaru temperatury cieczy

Cala kolumna sklada się z pięciu elementów. Kolumna została specjalnie podzielona na 5 części w celu bardziej prawidłowego jej działania. Częścią pierwsza patrząc od górnej dennicy jest katalizator o wysokości 25 cm. Następna część ma 55 cm + część trzecia 65 cm. Następnym elementem jest wziernik 360 stopni, który jest bardzo potrzebny do procesu destylacji. Mówi się że wziernik to nasze oczy w kolumnie.

 

Ostatnim elementem jest głowica typu Aabratek kompletnie uzbrojona: w zaworek precyzyjny do odbioru destylatu, skraplacz wykonany z rur DN 12 oraz odejście boczne na chłodnice VM. Kolumna posiada także widoczne odejście obniżone na chłodnice VM. Całość połączona jest 4 złączami typu SMS FI 63. Średnica rury z której wykonana jest kolumna to rura 60,3 x 1,5.

 

Regulator mocy grzania wyposażony jest w 3 pomiary temperatury:

1. Temperatura w zbiorniku

2.Temperatura w kolumnie

3. Temperatura w głowicy

 

Dodatkowo regulator posiada dwa włączniki manualne na panelu, pod każdym mieści się 2000W. Potencjometr do precyzyjnego ustawiania mocy grzania oraz voltomierz elektroniczny. Na regulator udzielana jest dwuletnia gwarancja oraz zapewniony serwis pogwarancyjny w Polsce.

Wszystkie potrzebne wężyki do wody oraz wężyki silikonowe do odbioru destylatu są w komplecie.

Wysokość zestawu uzgadniania jest indywidualnie z klientem. Wysokość zestawu przedstawionego na aukcji 270 cm.

 

Zachęcamy do zakupu tego typu destylatorów gdyż satysfakcja z zakupu jest murowana - dzięki tak podzielonej kolumnie możemy przestawiać dowolne elementy na różnych wysokościach co pozwoli nam na uzyskiwanie różnych alkoholi.