Destylator Gazowy Aabratek

1,499.00PLN

Destylator Gazowy Typu Abratek

 

Całkowita wysokość zestawu 2050 mm

Wysokość KEG-a 400 mm

Katalizator 250 mm

Kolumna 1200 mm

Głowica 200 mm

 

Wysokość kazdego naszego destylatora jest regulowana wysokością kolumny w zaleznosci od potrzeb klienta.

 

ZBIORNIK

 

W dolnej czesci beczki wspawany jest zawór spustowy 1/2 cala zakończony wyjsciem na wąz 1/2 cala, oraz wspawany jest port sondy termometru w bocznej czesci beczki, lub w gornej dennicy. W górnej czesci zastosowany bardzo wygodny wlew, widoczny na zdjeciu zakonczony nakretka z poliamidu wraz z uszczelką silikonowa.

 

KOLUMNA

 

Cała kompletna kolumna została wykonana w calosci z rury FI 60,3 x 1.5 ze stali nierdzewnej spawanej metodą TIG w osłonie argonu.

 

Opis kolumny od dołu:

 

1) Katalizator o wysokosci 250 mm wykorzystany oryginalny gwint KEG-owski, u góry zakończony kryzą wraz z uszczelką silikonowa.

2) Kolumna składa się z dwóch czesci po 600 mm w celu umieszczenia pierscienia centrującego oczywiscie zakonczona kryzami plus uszczelki silikonowe.

 

GŁOWICA

 

Wysokosc w czesci prostej 150 mm. Skraplacz długość 450 mm lub 500 mm. Głowica posiada odejscie boczne 1/2 cala, nypel na chłodnice VM lub jak kto woli Lebiga. W czesci gornej port na sonde termometu w najwyzszym punkcie kolumny. Wewnatrz glowicy tamka, rurka przelewowa FI 8 x 1.5 spirala wykonana z rury karbowanej DN 12 o dlugosci ok. 3M zakończona bardzo ładną nasadką z dwoma rurkami FI 8 x 1.5 jedna do zasilania druga do powrotu, w całym zestawie rurki FI 8 x 1.5 są wyprofilowane w dół w celu zapobiegnięcia załamywania się wężyków od wody. W naszych kompletnych zestawach montowany jest zaworek precyzyjny iglicowy, niedostępny osobno na aukcjach allegro.

 

CHŁODNICA

 

Chłodnica VM inaczej Lebiga o długości 400mm, średnica FI 35 x 1.5 wew. zastosowano rurkę karbowaną DN 12 co pozwala na bardzo dobre chłodzenie, zawór 1/2 cala. Wszystkie rurki w chłodnicy od wody plus odbiór FI 8 x 1.5.

 

Zestaw wyposażony jest w komplet wężyków do wody

 

-Wąż zasilający 1/2 cala do trójnika o długości 3 MB.

-Wężyki igielitowe do wody 8 x 1.5, 2x po 3 MB (głowica Abratek)

-Wężyki igielitowe do wody 8 x 1.5, 2x po 3 MB (chłodnica Lebiga)

-Wężyk silikonowy do odbioru alkoholu 1sztuka ok. 3 MB.

-Zawór rozdzielający wodę, tzw. trójnik.

 

Zawory mogą różnić się producentem/modelem.

 

Wszystkie opaski zaciskowe w komplecie. Opaski nie są dostępne w sklepach, sprowadzone są specjalnie pod nasze wyroby.

W zestawie tym zastosowano kryzy do łączenia poszczególnych elementów. Na życzenie możemy zmienić na złącze DN, cena wówczas ulegnie zmianie.

 

W zestawie zastosowano trzy pierscienie centrujące we wszystkich trzech połączeniach kryzami. Katalizator w dolnej czesci jak i w gornej czesci posiada podtrzymki w celu zatrzymania sprezynek pryzmatycznych przed wpadaniem do zbiornika. Sprezynki pryzmatyczne z miedzi dostepne są za dopłatą, oraz sprezynki ze stali kwasoodpornej dostepne również za doplata. Dwa lub trzy termometry w zaleznosci od zapotrzebowania klienta są zamontowane na obejmach znajdujących się na kolumnie.

 

Po zastosowaniu grzalki 2x 2000W ze stali nierdzewnej plus regulator mocy, który wykonywany jest pod indywidualne zamówienie, wówczas cały zestaw staje się zestawem elektrycznym. Termometry z kolumny są usunięte gdyż są zainstalowane w regulatorze mocy. Cena wówczas ulega zmianie.

 

Przy zmianie na keg 50 L - dopłata w wysokości 70 zł.