Destylator Elektryczny KEG HIT !!

2,999.00PLN

Witam na aukcji Mercedesa wśród destylatorów!

 

Zapraszam do zapoznania się z opisem, oraz do wszelkich konsultacji. 

 

Opis Zbiornika: 

 

Zbiornik został bardzo starannie zaprojektowany, jak i również wykonany na bardzo wysokim poziomie. Rurka spustowa wraz z zaworem 3/4 cala została zamontowana w maksymalnym punkcie dna zbiornika dolnej dennicy, co pozwala na odpróżnienie zawartości po destylacji do ostatniej kropli. W tego typu rozwiązaniu nie musimy demontować kolumny lub przechylać całego zestawu na boki (jak w większości KEG-ów które mają zawór spustowy z boku).

Całkowita wysokość zbiornika z wkręconymi śrubami do regulacji to 645 mm.

 

Wszystkie cztery nogi posiadają regulację w celu bardzo dokładnego ustawienia kolumny w pionie.

W zbiorniku została zastosowana grzałka ze stali nierdzewnej o mocy 2 x 2000 W. Oczywiście z boku w dolnej części zbiornika jest wspawany port na sondę do pomiaru temperatury. Zbiornik wyposażony jest w urządzenie, które pozwala na sprawdzanie ilości płynu w beczce, tzw płynowskaz.

 

W górnej części zbiornika został wspawany wlew, co ułatwia wlewanie zacieru, wlew zakończony jest specjalnym korkiem wykonanym z Poliamidu, wewnątrz korka umieszczona jest uszczelka silikonowa.

 

Opis Kolumny: 

 

Wykonana z rury 60,3 x 1.5 ze stali nierdzewnej całość spawana metoą TIG w osłonie Argonu.

 

Pierwsza czescia kolumny jest wykonany z rury FI 60, 3 x 1.5 katalizator o wysokosci 250mm, zakonczony obustronnie złączem DN. W katalizatorze zastosowano specjalne podtrzymki dzieki ktorym sprezynki pryzmatyczne nie przedostają się do wnętrza zbiornika. W części górnej zastosowaliśmy pierscien buforowo centrujący którego zadaniem jest naprowadzenie powracającego alkoholu na oś wypełnienia, dzieki takiemu rozwiazaniu jestesmy pewni ze nasz destylat nie splywa po sciankach rur.

 

Następną czescia jest kolumna przedzielona na pol i polaczona ze soba kryzami w celu zastosowania wczesniej wspomnianego pierscienia centrującego. Kolumna w czesci dolnej jak i gornej zabezpieczona podtrzymkami w celu zabezpieczenia przed wypadaniem sprezynek pryzmatycznych ze stali nierdzenej widoczne na zadjeciach.

 

Długoscia kolumny regulujemy wysokość calego zestawu po wczesniejszym uzgodnieniu z klientem jaka wysokoscia pomieszczenia dysponuje. W tym przypadku caly zestaw ma 2630mm. Sam zbiornik ma wysokosc tylko 645mm

.

U góry kolumny znajduje się drugi katalizator identyczny jak w dolnej czesci a więc zestaw posiada dwa katalizatory co jest rzadkoscia w kolumnach na allegro. Dla nas waznym wyznacznikiem jest wysoka jakosc destylatu uzyskanego z naszych produktow. Kolumna wykonana profesjonalnie wraz z profesjonalnym wypelnieniem przy zastosowaniu pierscieni centrujacych daje 100% satysfakcji.

 

Element zwany wizjerem wykonany o wysokosci całkowitej 220mm pozwala na pełną profesjonalną kontrolę procesu retyfikacji. W całej kolumnie rektyfikacyjnej zastosowane zostały 4 pierscienie centrujące oraz 10 sztuk podtrzymek więc przy rozkrecaniu na poszczegolne elementy nic nam się nie rozsypie. Wszystkie elementy kolumny wyposazone są w złacza DN oprócz kolumny przedzielonej kryzami. Wypełnienia miedzanie jak i również ze stlai nierdzewnej są dostepne za dodatkową dopłata.

 

 

Opis Głowicy:

 

Głowica wykonana z rury 60,3 x 1.5 ze stali nierdzewnej w dolnej części zakończoną złączem DN. W części górnej wspawany jest port do sondy termometru, gdyż w tym najwyższym miejscu całej kolumny jest potrzebny pomiar temperatury do odbioru destylatu. Skraplacz został wykonany z rury DN 12 o długości ok. 3.5 metra i został bardzo starannie zakończony nasadką z wyprowadzonymi rurkami FI 8 x 1,5 w dół. Jedną z bardzo ważnych rzeczy w głowicy jest precyzyjny zaworek iglicowy również z wyprofilowaną rurką w dół do odbioru destylatu. Zaworek jest w pełni zaprojektowany oraz wykonany przez nas, i jest dostępny tylko i wyłączne w zestawach z naszych aukcji. W głowicy jest również odejscie na chłodnicę VM lub jak kto woli chłodnicę Lebiga.

 

Przy zmianie na keg 50 L - dopłata w wysokości 70 zł. 

 

Zestaw jest przygotowany do odbioru destylatu w systemie ARC EE – ARC do automatycznego odbioru destylatu w systemie EARC oraz sterowany elektronicznie zasilany układ chłodzenia i możliwością automatycznego wyłączania całego urządzenia i wszystkich podzespołów w momencie osiągnięcia zadanej temperatury w zbiorniku. Cena wówczas ulega zmianie o koszt regulatora.